montaż szyby samochodowej

Rodzaje folii okiennych do samochodu

Istnieje kilka rodzajów folii okiennych do samochodu, które warto rozważyć, w zależności od indywidualnych preferencji oraz funkcji, jakie mają spełniać. O czym należy pamiętać i czym się kierować przy jej zakupie?

Folie przyciemniające i przeciwsłoneczne do samochodu

Folia tonująca jest popularnym wyborem, jeśli chodzi o poprawę estetyki samochodu oraz zwiększenie prywatności pasażerów. Dostępna jest w różnych stopniach przyciemnienia, co pozwala wybrać poziom, który najlepiej odpowiada twoim preferencjom. Warto jednak pamiętać, że stosowanie zbyt ciemnej folii okiennej może naruszać przepisy ruchu, ograniczając widoczność kierowcy i utrudniając kontrolę nad pojazdem.  Istnieje jednak ciekawa alternatywa dla tego wyboru. Folia przeciwsłoneczna to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą ograniczyć nagrzewanie się wnętrza samochodu w gorące dni. Specjalna powłoka odbija promieniowanie słoneczne, co zmniejsza temperaturę wewnątrz pojazdu oraz chroni tapicerkę i wnętrze przed blaknięciem. Folia przeciwsłoneczna może także pomóc w zminimalizowaniu ekspozycji skóry na promieniowanie UV podczas jazdy.

Folie zapewniające bezpieczeństwo 

Folia bezpieczeństwa, znana również jako folia okienna antywłamaniowa, jest bardziej odporna na uderzenia i rozbicie niż standardowe szyby samochodowe. To sprawia, że chroni pasażerów przed odłamkami w przypadku wypadku lub próby włamania. Wprowadza również dodatkową warstwę ochrony przed promieniowaniem UV, co może chronić wnętrze pojazdu przed blaknięciem i uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem słonecznym. Wybór odpowiedniej folii okiennej do samochodu zależy więc od indywidualnych preferencji i potrzeb. Należy przy nim pamiętać jednak przede wszystkim o przestrzeganiu przepisów dotyczących przyciemniania szyb

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.