montaż szyby samochodowej

Co mówią przepisy prawa na temat przyciemniania szyb w samochodzie?

Przepisy bardzo jasno precyzują kwestię przyciemniania szyb w samochodzie. Mowa o rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia, w którym widnieje zapis, że szyby przednie muszą charakteryzować się współczynnikiem przepuszczalności światła na poziomie minimum 70% - w przeciwnym wypadku kierowca naraża się na mandat.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym każdy pojazd dopuszczony do ruchu musi mieć taką budowę, aby zapewnić kierowcy maksymalna widzialność. A zatem zbyt mocno przyciemniane szyby, które mogą znacząco obniżyć widoczność i wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze są niedozwolone. Obklejanie szyb samochodowych może ograniczyć przenikanie światła o maksymalnie 30%. Wykonujemy przyciemnianie szyb w Nowym Sączu i stosujemy się do aktualnie obowiązujących przepisów – kierowcy nie muszą się zatem martwić, że w wyniku kontroli zostaną zmuszeni do zapłacenia mandatu i usunięcia folii zabezpieczających.

Przyciemnianie szyb tylnych i przednich

O ile szyby przednie nie mogą zostać dowolnie przyciemnione, tak w przypadku szyb tylnych panuje całkowita swoboda. Dzięki przyciemnianiu auto zyskuje bardziej atrakcyjny wygląd, a komfort podróżowania znacząco się poprawia – wnętrze pojazdu mniej się nagrzewa. Ponadto pasażerowie podróżujący na tylnych siedzeniach mają więcej prywatności, a intensywne słońce nie przeszkadza w podróży. W naszym warsztacie stosujemy folię zaciemniającą – jest to ekonomiczne i bardzo wygodne rozwiązanie z możliwością wyboru barwy oraz stopnia zaciemnienia. Co więcej, folię przyciemniająca można zdemontować, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba lub gdy kierowca będzie chciał wrócić do pierwotnego wyglądu samochodu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.