montaż szyby samochodowej

Jak zamontować szybę w samochodzie?

Uszkodzenia szyb samochodowych powstają nie tylko w wyniku nieszczęśliwych wypadków i stłuczek, nie tylko w wyniku działania siły wyższej pokroju gradu, ale także w efekcie zwykłego użytkowania. Zużyte szyby można polerować, drobne odpryski i pęknięcia usunąć w drodze zabiegów takich jak regeneracja szyb samochodowych, ale pęknięcie i wszelkie poważniejsze uszkodzenia wymagają zainstalowania nowej szyby. Jak zamontować szybę samochodową?

Co warto wiedzieć przed montażem nowej szyby?

Na jakość, a co za tym idzie – żywotność nowo zamontowanej szyby samochodowej wpływ ma kilka czynników. Po pierwsze sam materiał musi być wytrzymały. Nie tylko szyby – chodzi także o  inne produkty wykończeniowe, na przykład klej. Czy jednak musi być to szyba oryginalna, od producenta marki samochodu, w którym wymieniane są szyby samochodowe? Niekoniecznie. Zamienniki mają wysoką jakość, jeżeli wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Można na to liczyć, jeżeli warsztat udziela gwarancji – tak jak my.

Warto natomiast pamiętać, że kupione w Polsce auto, w tym jego szyby, zawsze spełniają normy i wymogi prawa. Jeżeli jednak kupujemy nową, oddzielną szybę, musimy sami zadbać o to, by była zgodna z obowiązującymi standardami. Chodzi między innymi o tworzywo, sposób tłuczenia, widoczność i przepuszczalność światła oraz sposób, w jaki je odbijają.

Poradnik. Montaż szyb samochodowych krok po kroku

Zacznijmy od wskazania, że wymiana szyby nie jest zasadniczo procesem, który można przeprowadzić w domu od ręki. Niemniej jednak montaż szyb przebiega następująco:

  • zdejmuje się uszczelki, wycieraczki, klipsy;
  • wycina się szybę – jest do tego potrzebne specjalistyczne ostrze;
  • usuwa się poprzedni klej, korozję i inne czynniki, które mogłyby wpłynąć na mocowalność szyby;
  • nakłada się nowy klej do szyb samochodowych;
  • mocuje się nową szybę.

Klej wiąże się kilka dni i samochód gotowy jest do użytkowania. Nieumiejętnie zamontowane auto szyby mogą rodzić znaczące niebezpieczeństwo w trakcie jazdy, więc warto zlecić to zadanie profesjonaliście.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.