montaż szyby samochodowej

Które szyby w aucie są najbardziej narażone na uszkodzenia?

Szyby w aucie nie tylko zapewniają doskonałą widoczność na drodze, ułatwiając korzystanie z pojazdu. Pełnią one również funkcję ochronną. Dzięki nim kierowca i współpasażerowie nie są narażeni na bezpośredni kontakt z różnego rodzaju zanieczyszczeniami na drodze, które wskutek drgań wywołanych toczącymi się pojazdami mogłyby zagrażać zdrowiu, a czasem nawet życiu człowieka. Czy wszystkie szyby w samochodzie są jednakowo narażone na uszkodzenia?

Jakie uszkodzenia szyby samochodowej można naprawić?

Nie wszystkie rysy, odpryski czy pęknięcia można usunąć. Regeneracja szyby samochodowej jest możliwa tylko jeśli usunięcie ich będzie gwarantowało dalsze bezpieczne użytkowanie auta. Warto wiedzieć, że kolosalną rolę w procesie naprawy szkieł ma czas. Zwlekanie z decyzją udania się do punktu regeneracji szyb samochodowych może skończyć się decyzją o jej wymianie. Warto bowiem pamiętać, iż wytrzymałość konstrukcyjna pojazdu zależy od wszystkich zastosowanych do jego powstania części, jeśli szyba będzie mocno uszkodzona, może ona zabrać aż do 30% wytrzymałości auta. Choć dużo usterek w szybach można naprawić, nie praktykuje się naprawy uszkodzeń większych niż średnica monety pięciozłotowej, czy też tych, których usterka zlokalizowana jest przy krawędzi, bądź jest ich zbyt dużo. Podobnie jeśli uszkodzenia będą bardzo blisko siebie lub w polu widzenia kierowcy, jedynym ratunkiem będzie nie regeneracja a wymiana szyby.

Które szyby w aucie są najbardziej narażone na uszkodzenia?

Najczęściej problemy z powierzchniami szklanymi w aucie dotyczą szyby przedniej. Związane jest to, chociażby z codzienną eksploatacją samochodu. Co istotne jej niszczenie w dużej mierze jest niezależne od kierowcy. Zwłaszcza jeśli mówimy o pęknięciach i odpryskach. Szyba czołowa jest najbardziej narażona na ten rodzaj uszkodzeń. Dzięki najnowszej technologii, specjalistycznym narzędziom, jesteśmy w stanie uporać się z nimi, przywracając szybie pełną zdatność do dalszego użytkowania.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.