montaż szyby samochodowej

Jak długo może potrwać wymiana przedniej szyby?

Szyba w samochodzie może ulec uszkodzeniu w skutek wielu czynników, w tym choćby uderzeń gradu lub kamieni podczas jazdy. W takiej sytuacji konieczna może być wymiana przedniej szyby, część osób zastanawia się jednak, ile ona potrwa. Jak wygląda to w praktyce?

Przybliżony czas wymiany

Standardowo czynność tak powinna trwać od 2 do około 4 godzin, przy czym często trudno jest precyzyjnie wskazać, ile zajmie dokładnie. Wynika to przede wszystkim z tego, że wymiana szyb samochodowych zależy od kilku czynników, spośród których najważniejsze to:

  • wiek pojazdu,
  • obecności dodatkowych sensorów w szybie,
  • rodzaj zastosowanego kleju,
  • inne wady wokół samej szyby, które mogą wymagać naprawy.

Czas wymiany może być też dłuższy jeśli pracownik dostrzeże, że elementy utrzymujące taką szybę mają ślady korozji. W takiej sytuacji może okazać się, że wymianę trzeba będzie wręcz odłożyć i wcześniej odwiedzić wyspecjalizowany zakład blacharski.

Dlaczego wymiana, a nie naprawa?

Warto odpowiedzieć sobie także na pytanie, dlaczego w przypadku niektórych wad pojawiających się na szybie samochodowej należy zdecydować się właśnie na wymianę, a nie choćby na naprawę. Jest to niezbędne przede wszystkim wtedy, gdy dane uszkodzenie ma średnicę przekraczającą 24 mm oraz ulokowane jest w odległości mniejszej, niż 10 cm od krawędzi szyby. Wynika to przede wszystkim z tego, że w takiej sytuacji - nawet w przypadku zwykłych zdarzeń drogowych - może zostać naruszona jej integralność.

Jest to niezbędne również wtedy, gdy uszkodzenie zlokalizowane jest w polu widzenia kierowcy pojazdu i może tym samym utrudniać prowadzenie. Wówczas najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo i z taką wymianą nie należy czekać, także dlatego, że jak widać nie trwa ona zbyt długo.

Wymiana przedniej szyby w samochodzie zajmuje w większości przypadków zaledwie kilka godzin. Zdecydowanie więc warto skorzystać z takiej usługi, gdy szyba jest uszkodzona. Jeśli poszukujesz warsztatu, w którym wykonywane są takie usługi, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.