montaż szyby samochodowej

Rodzaje folii samochodowych - jaką wybrać do swojego auta?

W zależności od zastosowania na rynku znaleźć można wiele rodzajów folii samochodowych. Dostępne są zarówno takie, które wykorzystywane są do oklejania całego auta, jak i jego określonych części. Wśród tych pierwszych wymienić można np. folie zmieniające kolor karoserii oraz folie zabezpieczające lakier przed zarysowaniami i zabrudzeniami.

W naszej ofercie natomiast klienci mogą skorzystać z folii okiennych, które pełnią różnorodne funkcje. Mogą stanowić doskonałą izolację termiczną i ochronę przed promieniowaniem UV oraz np. gwarancję bezpieczeństwa przed włamaniem. Ponadto mogą też odpowiadać za walory estetyczne samochodu, będąc elementem dekoracyjnym naszego auta. Potwierdzeniem tego jest precyzja wykonania i korzystanie wyłącznie z wysokiej jakości materiałów.

Jakie wyróżnia się rodzaje foli samochodowych do oklejania szyb?

Folie samochodowe wykorzystywane do oklejania szyb stanowią głównie ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz nagrzewaniem się przestrzeni w aucie. Oprócz tego, że są praktyczne i zapewniają komfort podczas jazdy w słońcu, dodatkowo są też używane np. w celach reklamowych. W tym przypadku stanowią mobilny nośnik reklamowy, który pozwala przedsiębiorcom na dotarcie do nowych grup konsumentów. Na taką formę promocji mogą się zdecydować zarówno klienci indywidualni, prowadzący jednoosobową działalność, jak również przedstawiciele firm, którym zależy na zorganizowaniu skutecznej kampanii reklamowej. Poza tym wyróżnia się także folie okienne:

  • Antywłamaniowe – które są bezbarwne i niewidoczne gołym okiem, ich głównym zadaniem jest ochrona szyb przed wybiciem i zniszczeniem podczas próby włamania do samochodu. Co więcej, oklejona szyba nie rozbije się także np. podczas wypadku lub stłuczki, co pozwala pasażerom i kierowcy uniknąć zranienia się szkłem,
  • Przyciemniające szyby – ten rodzaj folii jest jednym z najpopularniejszych, wykorzystuje się go w celu zyskania intymności i prywatności w aucie oraz skutecznej ochrony przed promieniami słonecznymi. Ponadto przyciemnione szyby podwyższają standard auta i podnoszą jego walory estetyczne.
  • Przeciwsłoneczne (antyrefleksyjne) – mają na celu ochronę przed promieniowaniem UV i odbijaniem się promieni słonecznych w szybie, co może rozpraszać kierowcę w trakcie prowadzenia pojazdu. Poprawiają komfort podróżowania oraz zapobiegają nagrzewaniu się auta podczas postoju w słonecznym miejscu.
  • Matowe – stosowane są głównie w celach dekoracyjnych, stwarzają wrażenie intymności i ukrywają wnętrze samochodu przed wścibskimi spojrzeniami,
  • Dekoracyjne – ich celem jest zwiększenie estetyki pojazdów i podniesienie standardów wizualnych auta, tego rodzaju projekty realizowane są zazwyczaj na indywidualne życzenia klientów np. we wspomnianych już celach reklamowych.

Jaką folię okienną wybrać do swojego samochodu?

Wybór folii ochronnej do auta uzależniony jest od tego, jakie funkcje ma pełnić. Mianowicie inny rodzaj wybiorą ci, którym zależy najbardziej na ochronie przed promieniowaniem słonecznym, a jeszcze inny ci, dla których najistotniejszą rolę odgrywa estetyka. W tym drugim przypadku rynek oferuje wiele możliwości, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Decyzja o wyborze foli okiennych jest zatem determinowana preferencjami właścicieli, którzy mogą się zdecydować np. na przyciemnianie szyb ze względu na to, iż podoba im się taki design bądź też zależy im na prywatności. Jeszcze inny rodzaj foli - antywłamaniowy z kolei sprawdzi się w przypadku osób, które chcą zabezpieczyć swoje samochody przed kradzieżą.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.