montaż szyby samochodowej

Jak fachowo przyciemnić szyby?

Przyciemniane szyby w samochodzie bardzo dobrze się prezentują, a ponadto poprawiają komfort jazdy - zwłaszcza w bardzo słonecznie dni, gdyż redukują nagrzewanie samochodu aż o 80 procent. Folie samochodowe, dzięki którym możliwe jest przyciemnianie szyb, są odporne na działanie promieni słonecznych UV. Dodatkowo zapewniają intymność pasażerom. Istnieje możliwość przyciemnienia szyb za pomocą folii bezbarwnej, która jednocześnie pełni funkcję antywłamaniową. Przyciemnianie szyb jest procesem odwracalnym. Polskie prawo pozwala na przyciemnianie szyb, jeżeli nie ograniczają one widoczności – w praktyce przyciemnianie możliwe jest na szybach za kierowcą.

Przygotowanie szyb do przyciemniania

Pierwszy etap to wybranie odpowiedniej folii do przyciemniania szyb, aby była jak najlepszej jakości. Należy dobrać również odpowiedni dla nas kolor. Szyba, na którą nakładamy folię, powinna być odpowiednio przygotowana - nie mogą być na niej odpryski, ani zadrapania, gdyż w tym miejscu folia mogłaby się odkleić. Należy więc spryskać płynem do czyszczenia zewnętrzną i wewnętrzną część szyby, a następnie wypolerować dokładnie gąbką, a później skrobakiem. Bardzo starannie należy wyczyścić krawędzie szyby pod uszczelkami. Jeżeli mamy okna PCV należy zdemontować listwy przyszybowe oraz uszczelki z okien w ramach aluminiowych. Po usunięciu brudu należy opuścić szybę, a następnie ściągnąć roztwór czyszczący ściągaczką do szyb. Proces warto powtórzyć, a następnie dokładnie osuszyć szyby.

Przyciemnienie szyb krok po kroku

Jeżeli szyba została przez nas wyczyszczona i dokładnie sprawdzona, czy na pewno nie ma na niej żadnego brudu, możemy przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest zakładanie folii. Warto upewnić się, czy wszystko zostało dobrze wymierzone, aby wyciąć odpowiedni jej kawałek, który pasuje do wymiarów szyby. Następnie, należy spryskać zewnętrzną stronę szyby roztworem czyszczącym i przyłożyć folię do oklejania szyb. Trzeba zostawić 5 cm zapasu z każdej strony. Następnie, szpachelką lub ściągaczką wyciska się wodę na bok. Najpierw, przycina się folię z krawędzi dolnej, później z boku i z góry. Folię do przyciemniania szyb montuje się od strony wewnętrznej. Najpierw należy opuścić szybę (około ¾ wysokości), spryskać ją roztworem czyszczącym i powtarzać czynności, jak przy czyszczeniu strony zewnętrznej; później odpowiednio przyłożyć folię w odległości około 1-2 mm od górnej krawędzi szyby. To bardzo ważne, aby równomiernie rozłożyć folię. Warto sprawdzić z zewnętrznej strony, czy folia jest dobrze rozmieszczona. Jeśli folia została dobrze przyklejona, należy zamknąć szybę, spryskać ją roztworem i odkleić warstwę zabezpieczającą.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.