montaż szyby samochodowej

Na czym polega polerowanie szkła?

Podczas eksploatacji pojazdu szyby samochodowe mogą być narażone na różnorodne zarysowania, które wpływają nie tylko na estetykę, ale również na bezpieczeństwo jazdy, gdyż mogą przeszkadzać w prawidłowej widoczności. Wydawać by się mogło, że jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wymiana szyby na nową. Tymczasem można to zrobić szybciej, taniej i równie skutecznie, decydują się na usługę polerowania szkła.

Dlaczego warto zdecydować się na polerowanie szkła?

Do zarysowań na szybach samochodowych dochodzi bardzo często i trudno im przeciwdziałać. Powstają one nie tylko jako efekt uderzeń drobnych kamieni podczas jazdy, ale pod wpływem działania szczotek w myjniach samochodowych, stosowania skrobaczek do szyb, a nawet zużytych piórek wycieraczek. W praktyce jednak jest bardzo wiele różnych uszkodzeń mechanicznych, które mogą prowadzić do zarysowań. Nawet niekorzystne warunki pogodowe, takie jak mróz i śnieg, również mogą mieć pośredni wpływ na powstawanie różnorodnych mankamentów na szybach.

Polerowanie, które doskonale sprawdza się w przypadku niezbyt głębokich zarysowań, to doskonała alternatywa dla kosztownego i czasochłonnego demontażu szyb. W ten sposób można zdecydowanie szybciej i taniej pozbyć się problemu, uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych np. z ograniczeniem widoczności czy nawet zabraniem dowodu rejestracyjnego podczas kontroli drogowej (chociaż zdarza się to rzadko, to jednak istnieje prawdopodobieństwo, że trafimy na funkcjonariusza, który zwróci uwagę na nasze porysowane szyby).

Specyfika usług z zakresu polerowania szkła

Usuwanie rys na szkle polega na precyzyjnym wypolerowaniu powierzchni. Prace z tym związane nie należą do najłatwiejszych i wymagają sporej dokładności, zdolności manualnych oraz zastosowania specjalistycznych narzędzi. Niezbędne jest też odpowiednie doświadczenie. Tylko w ten sposób można pozbyć się wszelkiego rodzaju rys, zadrapań oraz mikrorys bez ryzyka zniekształceń optycznych czy obniżenia poziomu wytrzymałości szyby.

Polerowanie odbywa się bez konieczności demontażu szyby, dlatego też nie trzeba martwić się o naruszenie jej fabrycznego montażu. Prace związane z usuwaniem rys muszą odbywać się w odpowiednich warunkach i zamkniętych pomieszczeniach. Należy ograniczyć ryzyko dostania się pod polerkę jakichkolwiek drobnych elementów (np. ziarenek piasku), które mogłyby przeszkadzać w prawidłowym przebiegu polerowania. Cały proces wymaga więc odpowiedniego przygotowania, a następnie bardzo precyzyjnej, fachowej realizacji. Jeśli więc zamierzasz skorzystać z usług polerowania, wybierz profesjonalny warsztat samochodowy, który specjalizuje się w polerowaniu szkła, jak np. JK Auto Szyby z Nowego Sącza.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.