montaż szyby samochodowej

Regeneracja szyb samochodowych czy wymiana na nowe? Które rozwiązanie lepsze?

Zabiegi regeneracji szyb samochodowych odbywają się m.in. poprzez polerowanie oraz uzupełnianie ubytków przeznaczonego do tego celu żywicami. Metody te są o wiele bardziej opłacalne aniżeli wymiana całej szyby, aby jednak móc zaoszczędzić, trzeba spełnić kilka warunków.

Kiedy można regenerować szybę samochodową?

Regeneracja jest możliwa wtedy, gdy mamy do czynienia z nowymi, niewielkimi uszkodzeniami. Mogą to być zarysowania oraz odpryski, a także pęknięcia, o ile nie przekraczają one średnicy około 2,5 cm. Bardzo ważny jest w tym przypadku czas, bowiem naprawy zawsze należy dokonać jak najszybciej. Dzięki temu wady nie będą rozprzestrzeniać się podczas jazdy jednocześnie osłabiając strukturę szyby, a do powiększania uszkodzeń będzie dochodzić szczególnie szybko w takich sytuacjach jak zmiany temperatur, naprężenia, a także opady gradu.

Gdy regeneracja nie wystarczy

Jako fachowcy zajmujący się regeneracją szyb samochodowych na co dzień doskonale wiemy, kiedy jest ona wystarczająca, a kiedy naszemu klientowi musimy zalecić wymianę szyby na nową. Ma to miejsce przede wszystkim w sytuacji, gdy uszkodzenie znajduje się w polu widzenia kierowcy, musi być ono bowiem w stanie idealnym, dla zapewnienia maksymalnej widoczności. Kolejnym przeciwwskazaniem jest zbyt bliskie ulokowanie uszkodzeń co do krawędzi szyby. Wtedy również sama regeneracja będzie niewystarczająca, gdyż osłabiona w takim miejscu struktura szyby będzie w dalszym ciągu ulegać niebezpiecznemu naprężaniu i w końcu może pęknąć. Procedury tej nie powinno się wykonywać w przypadku starych wad, w których osadziły się trudne lub niemożliwe do usunięcia zanieczyszczenia. W wymienionych przypadkach zalecimy wymienienie szyby na nową, przede wszystkim ze względu na Państwa bezpieczeństwo. 

Nowa szyba samochodowa kosztuje od około 500 do 700 zł, zaś regeneracja około 150 zł. Nic więc dziwnego, że wszyscy kierowcy woleliby korzystać z tej drugiej opcji i w wielu przypadkach jest to rzeczywiście możliwe i gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania samochodu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.