Na czym polega proces przyciemniania szyb w samochodzie?
Za pomocą folii
Jedną z dwóch podstawowych metod przyciemniania szyb w samochodzie będzie oklejanie ich specjalną folię. Wcześniej przygotowane i odpowiednio docięte płachty folii aplikuje się na powierzchnię szyby. Przyciemniania szyb folią jest zabiegiem bardzo mało ingerującym w samochód, o wiele mniej czasochłonnym niż druga metoda, a jednocześnie niezwykle trwałym. Nie musimy martwić się, że folia się odklei lub będzie widoczna; doskonale zleje się z szybą, a jej łączenia pozostaną niewidoczne.
Piecowe przyciemniane szyb
Drugą, mniej popularną metodą przyciemniania szyb jest piecowe przyciemnianie szyb. Polega ono na nałożeniu warstwy tlenków tytanu, następnie wygrzaniu szyby w odpowiedniej temperaturze. Kolejny etap to umieszczenie jej na określony czas w piecu technologicznym. Cały proces z może trwać nawet kilka dni i łączy się z dużą większą ingerencją w auto; szyby bowiem trzeba zdemontować, a następnie zamontować ponownie.
Na koniec warto zauważyć, że przyciemnione szyby w aucie to nie tylko większe bezpieczeństwo i mniejsze narażenie samochodu na kradzież czy włamanie, ale także większa intymność, co przekłada się na większy komfort w podróży.