Na co zwrócić uwagę przy wymianie szyby samochodowej?
Po pierwsze mocno odradzamy szyby używane ze względu na to, że mogą one nosić zarysowania i niewidoczne gołym okiem mikrouszkodzenia. Ponadto szyby przystosowane są do konkretnych modeli samochodów. Auta różnią się między sobą nieznacznie pod względem przenoszenia naprężeń. To, co w jednym samochodzie nie miało na szybę żadnego wpływu, w innym może prowadzić do jej szybkiego popękania. Nie mamy zresztą gwarancji co do tego, jak szyba była demontowana, czy miało to coś wspólnego z profesjonalizmem i czy była ona odpowiednio zabezpieczona podczas przechowywania.
Unikaj szyb najtańszych kiepskiej jakości.
Szyby niskiej jakości wytwarzane są zazwyczaj z materiałów z odzysku, co w przypadku szkła obniża jego jakość, wpływając na szybkość matowienia. Takie szyby mogą nie mieć idealnie wyprofilowanej powierzchni, przez co na szybie tworzą się refleksy i załamania wpływające negatywnie na widoczność i odbicie promieni słonecznych.
Dobra szyba musi posiadać szereg certyfikatów jakościowych. Najważniejszym jest spełnianie normy ISO/TS 16949:2002. Jeżeli producent nie może się nim pochwalić, nie warto sobie zawracać głowy jego produktem.
A czy mogę sam przykleić szybę?
Nie bez znaczenia pozostaje profesjonalny montaż. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tego typu pracy, lepiej skorzystać z pomocy specjalistów, ponieważ nawet nierówno nałożona warstwa kleju może skutkować zniszczeniem szyby. Nasza firma działa na terenie Nowego Sącza i Limanowej. Zachęcamy do kontaktu.
Należy pamiętać, że kilka dni po wymianie nie wolno stawiać samochodu na nierównych powierzchniach, trzaskać drzwiami i używać myjek wysokociśnieniowych. Wszystko po to by dać czas na mocne związanie kleju.