montaż szyby samochodowej

Na co zwrócić uwagę przy wymianie szyby samochodowej?

Czasami szyba naszego samochodu pęka w wyniku uderzenia albo nieprawidłowego użytkowania. Może także matowieć czy zarysowywać się, przez co ogranicza nam widoczności podczas jazdy. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad demontażem i wymianą szyby. Najczęściej takiej decyzji towarzyszy pytanie, jaką szybę wybrać, żeby gwarantowała nam bezpieczeństwo podczas dalszego użytkowania samochodu?

Po pierwsze mocno odradzamy szyby używane ze względu na to, że mogą one nosić zarysowania i niewidoczne gołym okiem mikrouszkodzenia. Ponadto szyby przystosowane są  do konkretnych modeli samochodów. Auta różnią się między sobą nieznacznie pod względem przenoszenia naprężeń. To, co w jednym samochodzie nie miało na szybę żadnego wpływu, w innym może prowadzić do jej szybkiego popękania. Nie mamy zresztą gwarancji co do tego, jak szyba była demontowana, czy miało to coś wspólnego z profesjonalizmem i czy była ona odpowiednio zabezpieczona podczas przechowywania.

Unikaj szyb najtańszych kiepskiej jakości

Szyby niskiej jakości wytwarzane są zazwyczaj z materiałów z odzysku, co w przypadku szkła obniża jego jakość, wpływając na szybkość matowienia. Takie szyby mogą nie mieć idealnie wyprofilowanej powierzchni, przez co na szybie tworzą się refleksy i załamania wpływające negatywnie na widoczność i odbicie promieni słonecznych.

Dobra szyba musi posiadać szereg certyfikatów jakościowych. Najważniejszym jest spełnianie normy ISO/TS 16949:2002. Jeżeli producent nie może się nim pochwalić, nie warto sobie zawracać głowy jego produktem.

A czy mogę sam przykleić szybę?

Nie bez znaczenia pozostaje profesjonalny montaż. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tego typu pracy, lepiej skorzystać z pomocy specjalistów, ponieważ nawet nierówno nałożona warstwa kleju może skutkować zniszczeniem szyby. Nasza firma działa na terenie Nowego Sącza i Limanowej. Zachęcamy do kontaktu.

Należy pamiętać, że kilka dni po wymianie nie wolno stawiać samochodu na nierównych powierzchniach, trzaskać drzwiami i używać myjek wysokociśnieniowych. Wszystko po to by dać czas na mocne związanie kleju.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.