montaż szyby samochodowej

Blog

folia nakładana na szyby samochodu

Zastanawiasz się nad nałożeniem folii okiennych w swoim samochodzie? Dziś podpowiemy Ci, dlaczego warto się zdecydować.

przyciemnianie szyb w samochodzie

Wybierając samochód, każdy chce, aby był on jak najbardziej dostosowany do jego potrzeb. Niektóre zmiany trzeba jednak wprowadzić na własną rękę. Mowa tu między innymi o przyciemnianiu szyb. Warto mieć jednak na uwadze, że jest to zagadnienie uregulowane przepisami prawa. Jak myślisz, czy możesz wykonać taki zabieg w swoim aucie? Sprawdź!

montaż szyby w samochodzie

Uszkodzenia szyb samochodowych powstają nie tylko w wyniku nieszczęśliwych wypadków i stłuczek, nie tylko w wyniku działania siły wyższej pokroju gradu, ale także w efekcie zwykłego użytkowania. Zużyte szyby można polerować, drobne odpryski i pęknięcia usunąć w drodze zabiegów takich jak regeneracja szyb samochodowych, ale pęknięcie i wszelkie poważniejsze uszkodzenia wymagają zainstalowania nowej szyby. Jak zamontować szybę samochodową?

auto na drodze

Ze względu na bezpieczeństwo i komfort jazdy, auto szyby muszą spełniać określone wymogi, które nakłada na nie prawo. Dotyczą one m.in. cech konstrukcyjnych i przezierności. Jeżeli zatem rozważamy montaż szyb, folie okienne czy jakiekolwiek zmiany dotyczące szyb samochodowych – warto wcześniej poznać adekwatne przepisy.

reflektor

Samochód to bez wątpienia rzecz, o którą warto dbać. Powodów tego jest zresztą kilka. Po pierwsze dbanie o samochód to dbanie o nasze bezpieczeństwo. Po drugie, estetyczny i elegancki wygląd naszego pojazdu świadczy dobrze o nas, czyli o jego właścicielach. W związku z tym dziś chcemy skupić się na reflektorach naszych samochodów, a dokładniej zastanowić się nad tym, jakie korzyści przynosi polerowanie kloszy reflektorów!

uszkodzona szyba

Szyby w aucie nie tylko zapewniają doskonałą widoczność na drodze, ułatwiając korzystanie z pojazdu. Pełnią one również funkcję ochronną. Dzięki nim kierowca i współpasażerowie nie są narażeni na bezpośredni kontakt z różnego rodzaju zanieczyszczeniami na drodze, które wskutek drgań wywołanych toczącymi się pojazdami mogłyby zagrażać zdrowiu, a czasem nawet życiu człowieka. Czy wszystkie szyby w samochodzie są jednakowo narażone na uszkodzenia?

wymiana szyby

Szyba w samochodzie może ulec uszkodzeniu w skutek wielu czynników, w tym choćby uderzeń gradu lub kamieni podczas jazdy. W takiej sytuacji konieczna może być wymiana przedniej szyby, część osób zastanawia się jednak, ile ona potrwa. Jak wygląda to w praktyce?

folia samochodowa

W zależności od zastosowania na rynku znaleźć można wiele rodzajów folii samochodowych. Dostępne są zarówno takie, które wykorzystywane są do oklejania całego auta, jak i jego określonych części. Wśród tych pierwszych wymienić można np. folie zmieniające kolor karoserii oraz folie zabezpieczające lakier przed zarysowaniami i zabrudzeniami.

Regeneracja szyby samochodowej

Do uszkodzenia szyby samochodowej nie potrzeba wiele – wystarczy kamyk poruszający się z dużą prędkością. Zgodnie z zapisami zamieszczonymi w kodeksie drogowym, kierowca auta z pękniętą lub zarysowaną przednią szybą może podczas kontroli drogowej otrzymać mandat. Takie uszkodzenia mogą bowiem zagrażać bezpieczeństwu, ponieważ wpływają na zakres widoczności. Czy rozwiązaniem takiej sytuacji jest tylko całkowita wymiana szyby. Czy można wykonać jej regenerację?

przyciemnianie szyb w samochodzie

Przyciemniane szyby w samochodzie bardzo dobrze się prezentują, a ponadto poprawiają komfort jazdy - zwłaszcza w bardzo słonecznie dni, gdyż redukują nagrzewanie samochodu aż o 80 procent. Folie samochodowe, dzięki którym możliwe jest przyciemnianie szyb, są odporne na działanie promieni słonecznych UV. Dodatkowo zapewniają intymność pasażerom. Istnieje możliwość przyciemnienia szyb za pomocą folii bezbarwnej, która jednocześnie pełni funkcję antywłamaniową. Przyciemnianie szyb jest procesem odwracalnym. Polskie prawo pozwala na przyciemnianie szyb, jeżeli nie ograniczają one widoczności – w praktyce przyciemnianie możliwe jest na szybach za kierowcą.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.