montaż szyby samochodowej

Blog

folia na okno samochodowe

Istnieje kilka rodzajów folii okiennych do samochodu, które warto rozważyć, w zależności od indywidualnych preferencji oraz funkcji, jakie mają spełniać. O czym należy pamiętać i czym się kierować przy jej zakupie?

przyciemnione szyby samochodowe

Przyciemnianie szyb polega na naklejeniu specjalnej folii lub stosowaniu szkła o odpowiednich właściwościach, które ogranicza przepuszczanie światła do wnętrza pojazdu. Jakie jest 5 największych zalet takiego rozwiązania?

Wymiana szyby samochodu

Przednia szyba w aucie narażona jest na różne uszkodzenia. Mogą pojawić się na niej rysy od wycieraczek, odpryski po kamieniach i wiele innych. Porysowane szyby nie tylko wpływają na estetykę pojazdu, ale także mogą wpływać na widoczność i bezpieczeństwo jazdy. 

wymiana szyb

Szyby samochodowe ulegają uszkodzeniom z różnych powodów - kamienie, gałęzie, wandalizm czy wypadki drogowe to tylko niektóre z przyczyn. Niezależnie od powodu uszkodzenia, ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki. W niektórych przypadkach można naprawić szybę samochodową, a w innych wymagana jest jej wymiana.

polerowanie reflektorów samochodowych

Reflektory samochodowe są bardzo ważnym elementem pojazdu, który wpływa na bezpieczeństwo kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, z biegiem czasu i eksploatacji reflektory mogą ulegać zmatowieniu i utracie przezroczystości, co może wpłynąć na skuteczność oświetlenia drogi.

przyciemnianie szyb w samochodzie

Przepisy bardzo jasno precyzują kwestię przyciemniania szyb w samochodzie. Mowa o rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia, w którym widnieje zapis, że szyby przednie muszą charakteryzować się współczynnikiem przepuszczalności światła na poziomie minimum 70% - w przeciwnym wypadku kierowca naraża się na mandat.

uszkodzona szyba w samochodzie

Wymiana uszkodzonej szyby samochodowej jest koniecznością, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo wszystkich kierowców i pasażerów. Przednia szyba i inne okna w pojeździe zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, deszcz i gruz. Jeśli te okna są pęknięte lub złamane, nie mogą już zapewnić odpowiedniej ochrony. Może to prowadzić do poważnych obrażeń, a nawet śmierci, jeśli dojdzie do wypadku. Ponadto, jeśli uszkodzenia są wystarczająco poważne, mogą nawet pogorszyć wzrok kierowcy i utrudnić bezpieczne prowadzenie pojazdu. Uszkodzenia na szybach samochodowych, szczególnie w polu widzenia kierowcy, mogą powodować odblaski lub zakłócać widoczność na drodze, co zwiększa ryzyko wypadku. Ponadto z powodu uszkodzonej szyby kierowca może zostać ukarany mandatem.

folia nakładana na szyby samochodu

Zastanawiasz się nad nałożeniem folii okiennych w swoim samochodzie? Dziś podpowiemy Ci, dlaczego warto się zdecydować.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.